Telefonát s Au-Pair

8. března 2012 v 10:31 |  Matching
Tak včera to bylo dost komické. Tohle se snad může stát jenom mně. Už jsem slyšela od holek všelijaké historky, jak se něco stalo během hovoru, že jim napřiklad zamrznul počítač a podobně, no já včera nebyla celý den doma a už jsem měla všechn okrásně naplánováno.. byla jsem domluvena se sestrou, že v 5 začneme s matikou, se kterou jí občas pomáhám a že v 6 to nachvíli přerušíme, protože si mám volat s tou au-pairkou. Tak přijedu domu, začneme dělat matiku a přitom si zapnu svůj notebook, pustím si prohlížeč a tam se mi otevře milión karet (přičemž původně jsem jich tam měla 10), ale ani jedna z nich se mi nechtěla načíst. Načež mi sestra oznámila "To se ti nenačte. Mně se to taky nenačetlo." Jak to myslíš nenačetlo? To jako nejde internet??? Tak jsem hned běžela za taťkou a zaúkolovala ho, aby se mi pokusil zprovoznit internet od vodafonu, který mamka dostala zadarmo v práci. Ten tam asi hodinu šteloval, ale bohužel s nulovým výsledkem. (no bylo by fajn, kdyby se ho časem podařilo zprovoznit, až třeba zase někdy pojedu na chalupu..už si nebudu připadat, jak kdybych jela někam na konec civilizace). No už bylo 10 minut po šesté a já si už říkala, že se teda snad nic konat nebude a zítra jí holt napíšu, že se omlouvám, ale nešel mi internet, jestli si můžeme zavolat jindy. No říkám si, že každý normální člověk by to pochopil (já bych to pochopila), holt v dnešní době moderní techniky se prostě musí někdy stávat, že selže. Ale že zrovna v tu nejblbější dobu? No Murphyho zákony schválnosti opět zafungovaly.

Ale to bych nebyla já, abych to tak rychle vzdala a napadlo mě zkusit se jít zeptat mé kamarádky z dětství, která bydlí přes chodbu, jestli jí jde internet. No nejdřív jsem se modlila, jestil je vůbec doma, ale když to byla ona, kdo mi otevřel dveře, tak jsem měla jasno. Tak jsem jí hned začala líčit můj problém a ona mě hned bez jediného slova naznačila, ať jdu hned k ní. Tak jsem zabouchla svoje dveře a spěchala k ní do pokoje. Ona tam ukončila své konverzace na skypu s kamarády a hned mě k tomu pustila. Tak jsem si otevřela mail, dohledala kontakt na tu au-pairku, přidala si jí a hned jsem jí zavolala. No kamarádka měla rozbitou kameru, takže jsem jí volala bez kamery, ale myslím, že na tom zas tolik nesejde. Ona už mě stejně musela vidět na fotkách. A i když já jsem od přírody nadmíru zvědavý člověk, tak myslím, že to nějak přežiju, že jsem ji tentokrát neviděla. Hlas měla velice příjemný a nevěřila jsem vlastním uším! Její angličtina byla fakt skvělá! Úplně jako rodilá Američanka! No jestli na tom po roce pobytu v USA budu stejně jako ona, mám se na co těšit!!

Tak jsme si povídaly, byla hrozně fajn, musím říct, že jsme si fakt sedly. Ona mi řekla všechno, co jsem potřebovala vědět a vpodstatě se to shodovalo s tím, co mi říkali rodiče, ale přece jen to bylo trošku jiné slyšet to od ní a také jsem se dozvěděla pár věcí navíc. Potom mi také řekla, jaké jsou všechno její povinnosti, což bylo v pohodě. Ráno se prý o malého starají rodiče. Ona mu připraví snídani a oběd a vyvenčí psa a pak kluka odveze do školy. Pak má volno dokud ho nevyzvedává. Odpoledne je s ním do 7mi nebo do 8mi podle toho jak rodiče stíhají přijít (ne do 6ti jak psali v essay), ale tak ty dvě hoďky navíc by mě nezabily :)). Stejně podle toho, co psali v essay to vycházelo tak na 35 hodin týdně a zrávoeň mě to nepřekvapuje, když mi HM říkala, že není zrovna moc dochvilná. Plus dělá Bradleyho "laundry" a pomáhá mu s úkoly a někdy, když pracuje v sobotu, tak s ním chodí ven do parku nebo tak. Zároveň mi říkala, že kluk nesnáší dobře náhlé změny, takže když něco dělá je lepší mu dopředu říct, že například za půl hodiny je třeba někam jít, než si najednou vzpomenout, že už máme být někde jinde. Taky je peklo ho přimět k tomu uklízet si po sobě hračky, ale tak to už jsem zažila s jednou rozmazleno uholčičkou ve školce a té vůbec nic nebylo. A někdy dostane vztek, když nedostane to, co chce, tak je dobré ho rozptýlit třeba televizí (v takových případech má dovoleno na ni koukat), ale že to se nestává moc často a většinu času je milý. Taky se necítí dobře ve velké skupině lidí, ale má kamaráda od sousedů, se kterým si denně hraje. No pak mi říkala spoustu dalších věcí a já jsem z toho docela nadšená, protože jak host parents, tak ona, mi přijdou hrozně milí. A řekla bych, že to je taky docela důležité, když první týden tam bude se mnou a bude mě do všeho zasvěcovat a pomáhat mi se všemi těmi blbostmi okolo.

No vzhledem k tomu, že až do 1 ráno, kdy jsem šla spát internet stále nešel, nemohla jsem pak ani napsat HM své dojmy a domluvit se s ní na dalším skypu. No dneska ráno se mi konečně podařilo přihlásit a první nepřečtěný mail byl od ní :). Au-pair prý byla z hovoru se mnou "excited" a chtějí se domluvit na skypu se mnou. Tak já jim jdu hned odepsat! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama