Dobré zprávy

6. března 2012 v 22:08 |  Matching
No na to, s jakým nadšením jsem začala psát tenhle blog a těšila se, jak si budu zaznamenávat všechny své pocity, dojmy a zážitky, mě to hodně rychle přešlo. Ostatně skoro bych řekla jako u všeho. :-/ Možná taky proto, že se všechno tak hrozně táhne a nehce se mi psát o tom, jak vpodstatě na všechno jenom ČEKÁM!! Nevěřila bych jak to věčné čekání vlastně bude stresující. Stále ještě čekám na ten řidičák, kterého se ale konečně dočkám už ve čtvrtek!!! A na ten pas, který budu mít v pondělí a knečně už budu moci prohlásit mou přihlášku za kompletní a budu vlastně už úplně ready na nějaký ten match. :))

No rozhodla jsem se rodince napsat, jestli by mi mohli znovu napsat, co má jejich syn za tu "disorder" a jestli by mi mohli dát kontakt na jejich současnou au-pair, které bych se mohla zeptat na to, jak to s Bradleym (jejich synáčkem) ve skutečnosti vypadá, zvláště když tvrdili, že s ním chodí ke specialistům a že se u něj neprojevují všechny příznaky té nemoci, ale je jich dost na to, aby tím mohl být diagnostikován.

No rodinka se mnou naštěstí spolupracuje a kontakt na jejich současnou au-pair mi dala a zároveň jsem se dozvěděla, že se jedná o Aspergerův syndrom, což je forma autismu. Vím, že spousta holek práci s autistou odmítá, zřejmě hlavně, protože nevědí, co přesně to obnáší a bojí se té velké zodpovědnosti. Popravdě já se toho nebojím. Nehodlám vzdávat něco ještě před tím, než jsem to vůbec zkusila. Ráda pomáhám druhým a představa, že se starám o postižené dítě je pro mě mnohem příznivější, než že bych dostala na starost nějaké rozmazlené, nevděčné dětičky, kterým poslušnost vůbec nic neříká. Dokonce mi moje mamka řekla, že si myslí, že se na práci s autistou hodím, tak mě to potěšilo. Výhodou taky je, že snad proto se rodiče (Sandra & Andrew) zdají být velice milí a zdá se, že by se mi opravdu snažili vycházet vstříc a vypadají, že se o mě skutečně zajímají a zároveň si se mnou chtějí znovu skypovat, až si s jejich současnou au-pair promluvím. Také mě velice potěšilo, že jí prý můj profil ukazovali a že se jí moc líbil a nemůže se dočkat, až si promluvíme. :)

Chvilku trvalo, než mi Katharina (jejich au-pair) odepsala, ale i toho jsem se nakonec dočkala a snad se konečně během tohoto týdne dohodneme na čase, kdy si zavolat, abych se toho mohla více dozvědět o Bradleym a jeho syndromu.

Zároveň si mě ze včerejška na dnešek přidala další rodinka. Poprvadě ve chvíli, kdy jsem to nejméně čekala! Očekávala jsem mail od Kathariny a také od jedné slečny o potvrzení platby u které jsem si objednávala řetízky, ale že by měla zájem další rodina? Tak to jsem nemohla uvěřit vlastním očím! Vlastně jsem si nejdřív říkala, co po mně ta APIA zase chce?No pak jsem předse jen byla ráda, že mě otravují, když se mi dostalo tak skvělé zprávy. Vtipné na tom je, že vypadají snad ještě symptičtěji, než rodinka přechozí. Je teda pravda, že je to zřejmě single dad, z čehož mám trochu strach, zvlášť když píše, jak je zaneprázdněný producent dokumentů pro National Geographic nebo Discovery Chanel, čímž se bojím, aby celá domácnost nebyla jen na mně, ale dětičky jsou víc než rozkošné! Jsou tedy tři.. holčička 6 let a kluci 7 a 14 let. Zároveň v essay psali, jak hodně sportují a děti mají spoustu kroužků, což se mi líbí a jejich aktivní způsob života by mi víc než vyhovoval, ale právě z toho důvodu by se ode mě očekávalo, že bych je pořád někam vozila a to by mohl být kámen úrazu. Řidičák mám jenom chvíli a i když řídím dobře a baví mě to a budu mít teď možnost řídit prakticky každý den, tak přece jen by jim moje zkušenosti nemusely dostačovat. No tatínek vypadá sympaticky a za zkoušku nic nedám. Samozřejmě žádné zprávy jsem se od nich opět nedočkala, tak jsem se zase rozhodla napsat jako první. Odpověď zatím žádná, ale snad si co nejdříve najdu v inboxu očekávanou zprávu a zase se budu moct psychicky připravovat na skypování s novou rodinkou. Každopádně tím, že už mám zkušenost s hovorem s předchozí rodinkou za sebou, tak se těším o to víc. No uvidíme, jak to všechno dopadne. Každopádně, jak už jsem tady na začátku psala, opět jen ČEKÁM, až se mi dostane odpovědi jak od au-pair od první rodinky, tak od tatínka rodinky druhé.

Tak mi držte palce, aby mi hlavně všechno dobře dopadlo a já už konečně seděla v letadle směr NY! (no jdu na to dost rychle, ale taková jsem už se vším, haha)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama